Walkie talkie

Podpora - téma k zamyšlení

A není to post o vysílačkách, ale první slovo má kořen slova totožnej s tématem. Walkie – walk. Dneska to bude o chůzi, chození, vejšlapech, turistice a PĚŠKOBUSU (slova z pekla!). Jdem na to

Ještě teda rychle zpátky k walkie talkie. Nedávno jsme zas s kolegou řešili, že by byla strašná prdel, kdyby se podle svého účelu jmenovalo víc věcí a jeli si tenhle klasickej memísek. Třeba defibrilátor by byl hearty starty a poštovní známka lickie stickie. Velká sranda, dámy a pánové.

A teď už konečně k tomu chození. Protože to je téma, který je mi fakt blízký. Skoro bych si mohl nechat udělat triko “Báze Hollywood – walk enthusiast”. Miluju vyrážet do přírody a dávat si pochodíky. Ale rád se tak i pohybuju po městě. Sice to nešetří čas, ale je to beneficial.

I když mám obodobí, kdy mám odpoledne nabitý a programu víc než bych občas chtěl, snažím se mezi schůzkama a aktivitama přesouvat pěšky. Abych měl alespoň nějakej pohyb. Říká se, že člověk by měl udělat alespoň 10 000 kroků denně. Snažím se, aby to bylo moje minimum a měl jsem tak každý den alespoň trochu zdravýho pohybu. Když pak člověk jde do práce, z práce + pochůzky okolo, hezky se to nasčítá a ani si tolik nemusím vyčítat, že jsem si nenašel čas jít si zaběhat. Je to zdravý, se trochu hejbat.

Navíc je to extra time, kdy máte volný uši. Nejradši vyřizuju telefonáty za chůze. Hezky pěšky z kanclu a obvolat co je potřeba. Cesta hezky utíká a telefonuje se mi líp, než když sedím doma. No dobře, kecám, i když telefonuju doma, tak chodím po bytě. Mě se prostě nejlíp komunikuje za pochodu. A když nepotřebuju s nikým nic řešit, tak mám čas si poslechnout hudbu a soustředit se na ní. Nový desky, oblíbený playlisty, prostě ideální čas dostat věci do uší. A podcasty! Podcasty střídám s hudbou a dostávám tak do sebe pure entertainment, nebo se učím nový věci. Efektivně využitej čas.

Pak tu máme krásy okolí. A teď nemluvím o čumění po lidech. I když i to občas je hezkej pohled, haha. Ale já miluju Prahu a strašně rád se dívám kolem sebe. Domy, místa, chodníky, lampy… Baví mě architektura, výhledy. Tohle mě baví kombinovat s hudbou, která mi ten mood podrthne a rád se jen tak procházím a koukám kolem sebe. Zkouším nový trasy, občas trochu bloudím, rád se nachvíli ztratím a jen vnímám okolí.

A pro mě jeden z největších benefitů chození je, že mi pomáhá přepnout/vypnout. Když vypadnu z práce a potřebuju přepnout mozek, abych nemyslel na práci a přepnul se do personal life módu, nejlíp se mi to dělá za chůze. Je to doslova takovej přechod, ha. Po cestě domu, nebo na další místo určení pomalu přestanu přemejšlet nad pracovníma věcma a naladím se na free time mood. Případně na takovej mindset jakej potřebuju, třeba když jdem točit podcast, nebo zkoušíme divadlo, tak potřebuju bejt focusnutej na danou věc a nemyslet na to, co jsem dělal v práci. Chůze pomáhá.

Jak jste na tom vy? Chodíte rádi, nebo radši jezdíte městskou? Já jsem prostě ve fázi, kdy radši vyrazím o půl hodiny dřív, jen abych mohl jít kus pěšky. Chodím i v zimě.

Díky za přečtení.
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *