Twitch, ty snitch.

Moje nadpisy článků začínají bejt čím dál tím víc random. Minulej tejden sem se tu rozepisoval o svejch novejch projektech a obecně potřebě na něčem pořád makat. Něco pořád dělat a vytvářet. Dneska na to trochu navážeme. Ready? Jdem na to, chat.

Dneska to bude spíš o mejch kreativnějších “projektech” a vyžitích. To, že mám potřebu psát a rozvíjet svoje psaní víte. Taky to tu čtete, žejo. Tenhle blog už si tu s náma fellí přes rok a sem rád, že pořád žije. Že s Martinezzem aka xTátoux mluvíme spoustu méně, či více rozumnejch slov v našem podcastu už jsem tu taky vypisoval a doufám, že jste to už svejma ušima zaznamenali. Alespoň kousek. Před Vánocema bych tu mohl udělat seznam nejstravitelnějších dílů pro lidi mimo hc scénu, LULW.

LULW! To je emoji na Twitchi. A k tomu bych se rád po nějakým čase vrátil. O streamování jsem článek už psal. Tam jsem psal o tom, co se mi na tom líbí, proč mě baví sledovat Twitch a… nemusím to tu vysvětlovat, stačí si to přečíst. Ňufinky ňuf. No a co se od tý doby všechno nestalo…

Nejradši jsem chodil sledovat streamy Jicksona z Milion+. Kromě toho, že mě baví jeho hudba, hrál zajímavý hry a poměrně obstojně si tam povídal s lidma v chatu. Tak jsem tam začal fellit a chatovat. (Fellit = jsem boomer? nevim, dejte mi vědět) Jickson v tu dobu streamoval hodně Call of Duty (to je ok) a hlavně Ghost of Tshushima a to mě bavilo mega moc. + Streamy kde se jen tak kecalo s chatem. Po nějakým čase se začal hrát Escape From Tarkov, kterej jsem si koupil taky a k hraní na streamech sem se připojil. Pár měsíců jsme si takhle Tarkovovali nebo jen povídali na streamech i mimo a byla to fakt prdel.

Bavilo mě to. Rád hraju hry, rád mluvím na lidi, rád sem dement. Byla to sranda a co víc chtít. A pak sem jednou přišel s úchylným nápadem. Na netu jsem našel fan fikce (smyšlený povídky, poznámka kreténa) o členech Milion +. Ty dívenky, zamilované do kluků a jejich hudby, prostě píšou doslova romány (našel jsem věci i o 60 kapitolách), kde samy sebe vkládají do dění a jsou milovány potetovanými rappery. N Á D H E R A. Já jsem hořel štěstím. A onen nápad bylo, že si to u Jicksona na streamu budeme předčítat.

Tím to začlo. Na tyhle fanfiction nights se začlo scházet dost lidí. Mě trochu začaly skákat followers na IG (cool, mucík) a pak mi přišla osudová otázka. “Neplánuješ solo streamy?”
MNO.
Jasně, že mě to lákalo vždycky, ale nikdy jsem si nemyslel, že by chodili lidi.
Posílen touhle ideou jsem teda poslal ven anketu, jestli by to lidi zajímalo. A prej celkem jo. Tak jsem se rozhodl to zkusit.

Neděle byla můj první streamovací den. Sešlo se asi 15 lidí (což na první stream je poměrně dost. Jako, že se člověk 3-4 hodiny drží na 12-15 aktivních lidech… wow. Byl jsem humbled a hyped. Okamžitě jsem objednal webkameru, nový sluchátka s mikrofonem a vrhnul se do toho po hlavě.
Od tý neděle do další jsem jel každý den stream. Nejkratší měl dvě hodiny. Průměr byly čtyři. Nejdelší byl v sobotu a měl přes pět a půl. A chodilo pořád dost lidí. V chatu nebylo mrtvo a byla sranda. Udělali jsme si takovou základnu, kde se schází lidi, co jsou na sebe hodný, bavěj se v pohodě a společně vymejšlíme kokotiny a zabavíme se.

Hraju hry, čtu fanfikce a nebo si jen povídáme. A ono to funguje. Chodí nám neustále noví lidi a já nechápu, jak se to děje. Během týdne jsme splnili požadavky na spolupracovníka Twitche, začali budovat komunitu a odstartovali něco, co doufám, že tu dlouho zůstane.
Šel jsem do toho po hlavě a slepě. Chybí mi divadelní zkoušky a vystoupení, chybí mi moderování. Twitch mi dává prostor se realizovat před lidma, dělat humor, interagovat s lidma. A to je to, proč většinu věcí dělám. Chci cejtit ty vibes, energii, feedback a bavit se. I kdybychom už neměli vyrůst ani o sledujícího a nadále chodila jen tahle sestava, která se nám schází? Tyvole, mě by to bylo TAK JEDNO. Protože i takhle se každý den dokážu x hodin bavit s těma lidma!

Vznikaj interní fóry, memísky, vymejšlí se debilní hlášky… a kromě toho si jedem na stejný vlně. Ač většina diváků je mladší, hodnoty maj správně nastavený. Nedávno nám přišel na stream týpek s přezdívkou “cigani_su_kokoti”. Předtím, než ho stihl můj moderátor vybanovat a já mu dát dostatečnou vokální bídu, lidi v chatu mu dali co proto. Takhle rychle vyslat někoho do píči za rasismus a demenci, to jsem dlouho neviděl. A říkal jsem si, že pokud se mi tu má scházet banda tolerantních lidí s intolerancí k intoleranci, stojí to za to. Pokud mají pocit sounáležitosti a ty streamy budou místem, kde se sejdou s lidma se stejným názorem? Tak je to víc, než v co jsem tak doufal. Chtěl jsem spoustu zábavy, jako bonus máme i message. U nás je to pozitivní a pro všechny. Pro všechny kromě rasistů a šikanátorů. Díky Vám za to, chat.

Jak už jsem říkal, šíleně mě to pohltilo a na každej další stream se těším. Neustále přemejšlím, co udělat příště líp, jak to posouvat dál a co na tom streamu ještě všechno dělat. Jak to půjde dál? Nevím, ale těším se, až to budu zjišťovat.
Miluju to.
A pokud byste to chtěli někdy checknout, tak mě najdete TADY.

Díky za přečtení.
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *