Top 5 returns!

Na jaře jsem tu psal článek o svý top 5 posledních měsíců. Byly to takový karanténní topky. Teď je čas na podzimní věci, který mě poslední měsíce a týdny extrémně bavěj. Ready? Top!

Viktor Sheen – Barvy

V květnu 2019 Viktor poslal na světlo světa desku Černobílej Svět, která byla fakt skvělá. Letos v říjnu navázal deskou Barvy. A… wow. Za mě krásná, osobní deska, kde se Viktor nebojí kriticky vyjádřit k tématům, na kterejch se lidi vezou, ukázat city a dát kus sebe. Nebudu to tady recenzovat, jen řeknu, že to miluju. Táta Sheen je skvělej a udělal výbornou desku. BTW jako první z českejch rapperů překročil hranici 300 000 streamů na spotify měsíčně. Ta hudba baví i lidi mimo rap. Dej tomu šanci.
Viděl jsem tisíce lidí,
na sebe řvát moje texty,
co je víc, baby,
asi jen pohled na mou dceru
v její posteli jak spí, baby

Hubie Halloween

Adam Sandler v rámci svýho obrovskýho Netflix dealu natočil další typickou Sandlerovinu. A já to miluju. Šišlající Sandler a parta jeho kámošů ve stupidní komedii, u který nemusíš přemejšlet a jen se směješ. Švýcarská termoska, Shaq cameo, klasický herci kolem Sandlera (kdo tu nemiluje Buscemiho?!) a naprosto oddechová blbost kterou jsem zvládnul vidět dva dny po sobě a klidně si to pustím z nova, protože je to děsně feel-good movie. Nejsem náročnej. A nebudu předstírat, že jo. Takže je čas si to pustit potřetí a najít další využití termosky, který mi v předchozích dvou přehráních utekly.

Phasmophobia

Já si rád hraju. A rád hraju počítačový hry. O tom jsem taky psal článek. A s kamarádama jsme narazili na novou hru – Phasmophobia. Je to online a až pro 4 hráče. Hrajete za jednotku paranormálních vyšetřovatelů, jezdíte po americe a identifikujete duchy, kteři straší v různých opuštených domech, chatách, školách a nemocnicích. Chuťovka. Duchové hodný samozřejmě nejsou a čim větší bordel v baráku děláte, čím víc na ně mluvíte skrze spirit box (ta hra má voice recognition, takže si s váma do určitý míry povídaj), tím víc je serete. A pak vás chtěj zabít. A krucifix vás dlouho neochrání. Je třeba tedy včas a rychle posbírat důkazy, identifikovat ducha a vypadnout pryč. Komunikace s kolegama skrze hru je buď normálním mluvením (slyší vás jen lidé v okolí pár metrů) nebo přes vysílačku, která při ghost huntu vynechává. A občas se stane, že se schováváte ve skříni, bojíte se, že si ten duch jde zrovna pro vás a z vedlejší místnosti slyšíte hysterickej řev kolegy. Strašná prdel. Ideálka na dlouhý večery, kdy se nemůže nikam.
Jo a jde to hrát ve VR. To naštěstí nemám, protože bych umřel strachy.

Ginger shoty

Sychravo, korona, rýmičky. Podzim! No a tak jsem propadnul ginger shotum! Protože co je zdravějšího než zázvor? Něco asi jo, ale nevim. Zázvor je skvělej. Takže každý ráno povinně ginger shot, zašklebit se, vyčistit zoubky a bejt zdravej. Poměrně mě bavěj ty z Lidlu (miluju Lidl), kromě klasickýho Gingeru mají ještě Turmeric shot a Beetroot (to nechci). Turmeric je taky výbornej. Takže já na podzim dávám shots. Co vy? Baví vás Ginger?

Čtení před spaním

Obzvlášť poslední dobou jsem přešel na čtení před spaním. Dřív jsem si převážně četl během dne. A ve vaně. Až teď jsem přešel na to usínací čtení. A je teda fakt, že se mi potom usíná líp, když předtím agresivně nečumím do monitoru nebo displaye. K tomu si jako podkres pouštím zvuky praskajícího krbu, nebo déšť. Je to takový správně podzimní a jediný co mě mrzí, je, že to nedělám v útulným srubu uprostřed lesa u pravýho krbu. A tam bych si teda i četl na verandě v houpacím křesle. Ach… Takhle si musím číst v lockdownu v posteli. Ale i to je krásný a přijemný. Člověk musí hledat to hezký v maličkostech. Ňuf.

Díky za přečtení!
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *