T. O. L. E. R. A. N. C. E.

Whatever floats your boat. Nesoudím. Nemám nic proti homosexuálům, ale…
A po ale přijde píčovina. Dnešní článek je zvolání po toleranci. Po empatii. Po lásce. Já doufám, že to jsou pro většinu čtenářů pohledy jim vlastní. Ale nikdy není na škodu zakřičet do světa na tohle téma. Moje hlasivky jsou ready.

Začnu to tím, že odcituju Terror. Respektive tak vytrhnu kus jejich tracku One Blood, kterej mi tu sedí.
“No tolerance, no tolerance
Your ignorance must be stopped”

Já mám roots v hardcore punk scéně, kde se vždycky sralo na rozdíly. Nebo se to tvrdilo, heh. A ty real lidi, který jsem měl okolo sebe, to tak fakt měli. No place for homophobia, racism, transphobia… you name it. Otevřená mysl a tolerance. Jediný co se netoleruje byla tahle tupá nenávist. Takže mi tyhle věci přijdou uplně normální.
Mám ve svým okolí lidi co jsou gay, bi, jiný rasy… mám známý, kteří se necejtí být svým pohlavím. Reálně s nima mluvím, sdílím zážitky a trápení. A ta šikana, která se některým dostává, je nechutná.

Nikdy tak není od věci si připomenout, že tolerance je normální. Že by to měl být základ. To, že to někdo cítí jinak neznamená, že je okej ho nenávidět. Fake prohlášení typu “mě nevaděj homosexuálové, ale vadí mi, že je ukazujou v televizi”. Ty krááávo. Já doufám, že po další generace bude už jen jednodušší být tím, čím se cítí být. A ani si nechci představit tu šikanu, která byla v minulosti.

Nedávno sem měl opět fotící session s Kate. A už jsem měl v hlavě tenhle článek. Poslední dobou mi to v hlavě zas bublá. Chtěl jsem nějak poslat do světa tu myšlenku, že je okej, žít tak, jak to cejtíte. Ať už jsi na kluky, na holky, na oboje, cejtíš se jako druhý pohlaví, nebo tě baví se oblíkat jinak. Je to tvůj život a lidi by tě neměli odsuzovat za to, jak se realizuješ. Pokud jsi hodnej člověk, chceš bejt šťastnej a jen miluješ nebo vypadáš jinak, než okolí, není správný, aby tě okolí brzdilo. A je těžký se realizovat. Takže kromě zdviženýho prostředníku všem netolerantním ignorantům, je tohle i dodání odvahy. Show of respect. Proto jsme s Kate nafotili jako doplnění tohoto článku pár fotek, který jsou “odlišný” od toho, jak vám budou lidi tvrdit, že má chlap vypadat.

Photo credit: Kate_Von_Tee

Mám rád, když lidi umí odbočit, vyzkoušet něco jinýho a dodat ostatním odvahu. Jednou z inspirací mi v tomhle samosebou byl i Lil Peep. Stačí se podívat na jeho tvorbu, přístup ke klipům nebo i vizáž obecně.
To, že ve světě začínají lidi bořit tyhle nesmyslný bariéry a ukazovat všem, že je okej vypadat a žít tak, jak se cejtíš, je nesmírně důležitý.

Myslím si, že nejdůležitější je chovat se přirozeně. To, že se tu rozepisuju o toleranci, o svým vnímaní tý problematiky a tak, neznamená, že tyhle věci zdůrazňuju při osobním kontaktu. Tenhle článej je, aby poslal message. Ve face to face komunikaci a běžným životě se řídím tím, že nedělám rozdíly. To, že budete lidem opakovat, jak je za jejich “odlišnost” (velký uvozovky) obdivujete, jak si jich vážíte, taky není uplně ideální cesta většinou. Občas to potěší. Ale nejdůležitější je, abychom se k sobě všichni chovali jako sobě rovný. Protože si jsme rovný.

Hledejte společný témata a pohledy, ne rozdíly.
Díky za přečtení.
L Á S K U

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

One thought on “T. O. L. E. R. A. N. C. E.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *