Streamin‘

Žádný okecávání, dneska se velmi krátce rozepíšu o něčem, co mě poslední půlrok baví. O streamování (nejen her). Short úvod? Po dlouhý době se to povedlo! Jdem na to!

Streamování je poslední dobou čím dál větší hit. Lidi se tím úplně běžně živí a postupně se od pouhých hráčů hrr rozšiřují řady streamerů i o známé osobnosti, které si nechtějí nechat ujet vlak. Nestreamujou se jenom hry, ale i vaření, kreslení a jiné arty, lifestyle, sportovní utkání, nebo prostě jen pokec s lidma.

Streameři si kolem sebe budujou komunitu lidí, který baví jejich zaměření. Streamy jsou poté z části samozřejmě tvořeny vysíláním onoho contentu, ale obrovský důraz je kladen právě na interakci s diváky. Ti můžou psát do chatu, za věrnostní body své zprávy zvýraznit, nebo poslat finanční donate pro streamera – u něj se objeví zpráva, kterou tam člověk napíše. A streameři komunikují a baví se s lidma v chatu. Vytváří se tak další dimenze video contentu. Kdy lidi pouze nekonzumujou videoobsah, ale částečně se podílí i na průběhu vysílání – posouváním diskuse, nebo třeba začínáním nových témat, o kterých se pak na streamu mluví.

Já teda, k velkému překvapení, sleduju v drtivý většině streamy herní. Je mi to prostě blízký. A kromě klasických streamerů z řád povolaných hráčů mě fascinuje příliv streamerů z řad „známých osobností“. Je to něco jinýho, než když někdo rád hraje kupříkladu DayZ. Má to nahraný, umí tu hru, ví o ní hodně a začne streamovat. Lidi vyhledávající streamy s touhle hrou to chytne, baví je jeho skills a začnou tvořit komunitu toho streamu. Tohle je ten „klasickej“ model streamera.

S čím se setkávám poslední dobou je, že někdo známej, ať už hudebník, herec, sportovec (nebo Sasha Grey!) zjistí, že streamování vypadá jako good fun a vrhne se do toho taky. Tyhle lidi už mají following na sociálních sitích a nemají problém získat diváky. Streamy sleduje víc lidí hned od začátku a není tak těžké si budovat tu komunitu. Co mě na tom baví, je ta interakce. Ty lidi se ukážou velmi často v uplně jiném světle. Je to osobnější, komunikujou s chatem a vůbec je vidíme (většinou) dělat něco, co je baví a je jim blízký. Když se pak takovej streamer zasekne na streamu v konverzaci s chatem, dokáže se pěkně rozpovídat o lecčem a dostanem tak náhled do života takovejch lidí.

Můžem si tak upravit i svůj obrázek o nich. Obyčejně mile vypadající lidi se občas odkopou jako uplný kreténi. A ty, o kterejch si můžem myslet, že jsou jenom namachrovaný povrchní hoveda, se ukážou jako skromný lidi s nohama na zemi. Je to dost zajímavá sonda. Obecně mi ten hype přijde dost podobnej s tím, jak teď každej musí mít svůj podcast. Pomalu najíždíme do období, kdy bude každej občas streamovat. Což není na škodu. Je to super pro daný platformy. Plus to pomáhá normalizovat občas pokřivený náhledy na streamování.

Je to prostě zábava jako každá jiná. Ať už se člověk chce podívat na šikovný lidi, na hru co ho zajímá, nebo se „přiblížit“ svejm „hrdinům“.
Mě osobně tenhle svět fascinuje a rozhodně doporučuju, to zkusit. Sledovat, ne hned streamovat….

Díky za přečtení!
Streamuj lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *