Stay positive! PMA ALL DAY?

Jak zpívali Good Clean Fun:
“Be positive
Be positive
And life will be a dream
With sisterhood and brotherhood
Uniting all the scene”

Dneska to bude o pozitivním myšlení a přístupu k životu.

Asi nejsem uplně motivační blogger, tedy alespoň zatím. Ale přijde mi důležitý se na toto téma trochu rozepsat, protože je mi vážně blízký. Asi to je trochu o mentální hygieně, nebo jak se tomu dnes říká. Kdybyste mě drželi za levou ruku, nejspíš si všimnete, že na ní mám vytetovaná tři písmena. P M A.
Co to znamená? Kupodivu jsem je nezmínil v článku o tetovaní. Za touhle zkratkou se skrývá Positive Mental Attitude aka pozitivní nastavení mysli. V hardcore scéně je to hodně zažitý hlavně v podobě rčení “PMA ALL DAY”. Nevím jak je to znamé lidem mimo scénu, ale počítám, že to prosáklo i tam.

Positive hardcore je věc, která mě vlastně k tomuhle tetování a přístupu přivedla. Vlastně hardcoru vděčím za strašně moc věcí. Vlna positive hardcore kapel byla převážně v 80. a 90. letech. Hlavním tématem bylo kromě pozitivnímu přístupu k životu, jednota scény, tolerance, přátelství, vymezování se vůči násili. Takový protiklad agresivních, tvrdých, občas až macho kapel. Za zmínku stojí kapely jako H2O, Good Clean Fun, 7 Seconds, Youth of Today. Sociální uvědomělost a pozitivní přístup k životu mi učarovaly. Je skvělý vědět, že i v dnešním světě, kde je macho chování a sexisumus pořád rozšířený, je alternativa. A že jsou lidi, kteří proti tomu bojovali už dřív. Musím zmínit můj milovanej song od 7 Seconds – Not Just Boy’s Fun. V člověku to vzbudí víru v lidstvo.

Jak říká můj kamarád Ivan “PMA ALL DAY, to je pěkná píčovina, ukaž mi někoho, kdo je furt pozitivní”. V jednom má pravdu, PMA rozhodně není, nebo alespoň pro mě, o tom bejt pozitivní 24/7. To je nadlidskej úkol a není to přirozený. Pro mě to je připomínka, že by člověk měl bejt co nejpozitivnější, ale v rámci možností. Smutek, vztek, blbá nálada. To jsou všechno naprosto běžný emoce a člověk je občas musí cítit. Občas sou na místě. Ale je strašně důležitý, se v nich netopit. Někdy se prostě něco fakt posere. Člověk je nasranej, nadává, řeší to. A pak máte na výběr. Budete nasraný dál, kopat kolem sebe, vidět negativně a nasraně i všechno okolo. Nebo si člověk uvědomí, že to prostě stálo za hovno, ale začne koukat na pozitiva. Tak se to snažím dělat já. Něco se mi nepovede. První fáze je nasrání, ale pak místo toho, abych zbytek dne řešil, jak je to nahovno, tak začnu hledat ty pozitiva. Co sem se z toho naučil? Udělám to příště líp. Vím, kde byla chyba a už jí nemusím opakovat. Nebo se jen zastavím a zkusím to prostě nechat za sebou. Hledám uplně jiný věci, který mi dělají radost, abych měl lepší náladu.

Přijde mi, že dnes je trendy se vyžívat v negativních emocích. Bejt pořád nasraný, nebo smutný. Rozhodně se nechci dotknout lidí, kteří trpí psychickýma nemocema, chraň mě ruka páně! Vím, že spousta lidí má social anxiety, deprese… Ale vážně, když se dneska podíváte skrz instagram tak sad life tam prostě šlape. Každej den je nahovno, všechno je špatný, všichni sou kreténi, nic nemá cenu. Je tohle život, kterej chcete žít? Oh boy, here we go. Už jsem motivační blogger. Občas věci opravdu stojej za hovno a zdá se to temný. Mám za sebou dost nehezkejch zážitků, kdy mi bylo strašně. Ať už sou to věci v rodině, mezi kamarády, nebo vztahy. Občas sem byl smutnej, bezradnej, zlomenej. Ale vždycky, vždycky sem prostě začal hledat pozitiva a to mi pomohlo se se vším vyrovnat a vyjít z toho silnější. Některý chyby si ještě párkrát zopakuju, některý už nikdy. Umím lépe jednat v určitých situacích. Neustále hledám pozitiva.

Pozitivní přístup k životu se dá naučit. Trvá to, ale stojí to za to. Protože to nejen ovlivňuje váš život, což je samo o sobě šíleně důležitý. Ale působí to skvěle i na vaše okolí. Pokud máte problém najít si přátelé, vycházet s lidma a tak? S pozitivním smýšlením to bude jednodušší. Lidi vás mají radši a fakt to funguje. Já se na věci dívám pozitivně a na většině lidí si najdu něco dobrého. Proto fakt dobře vycházím skoro s každým. S každým najdu společnou řeč, směju se a vtipkuju. Nechci se tu nějak vychvalovat, ale asi můžu říct, že jsem oblíbenej. Mám kolem sebe spoustu lidí se kterýma se rád vídám a oni se mnou a jejich okruh se zvětšuje. Samozřejmě se najdou lidi, který seru nebo mě nemaj rádi, ale není jich moc (doufám). Když budete pozitivní, lidi se s váma budou radši bavit, lépe se jim bude s váma pracovat a i oni k vám budou milejší. A tak vás nebudou srát. Tak nebudete mít další důvody k negativitě. Čím víc lidí to tak bude dělat, tím lépe se všichni budeme mít. Boom. Právě sem odstartoval světovej mír.

Když se budem soustředit hlavně na ty hezký věci, budem je šířit a brát si z nich příklad, bude ten život hezčí. Zkuste se při příštím nasrání koukat na věci pozitivněji. A nebo i mimo něj. Berme věci z té lepší stránky, pomáhejme si a inspirujme se navzájem. Protože nikdy nevíš, kdy někoho ovlivníš a inspiruješ. Komu jsi vzorem. Pokud jde o mě, chci, aby si ze mě lidi brali to dobrý.

Ale to je na každým z nás.
Lásku.

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

One thought on “Stay positive! PMA ALL DAY?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *