Růst.

báze hollywood

Jsem extrémně nevyspalej. Posledních několik dní chodím spát fakt blbě a ponocuju u předčítání fan fictions dychtícím nadšencům do této specifické literatury. Tak snad to bude dneska dávat smysl.Jdem na to, než usnu. A snad neusnete vy.

Dneska jsem, díky streamování s PEPIM, přemejšlel nad tím, kolik z nás pomáhá ostatním růst. Nezištně. Celkem se dá navázat na můj jarní článek o supportu ostatních. Tohle je však s přímým zapojením.

Spoustu z nás bude znát někoho, kdo sní o tom, že bude něco dělat. Ať už je to zpívání, hraní na hudební nástroj, malování, tetování… cokoliv. Maj cíle a jdou si za nima. A přijde mi, že ubejvá lidí, kteří jsou ochotný nezištně pomoci. Cítím se celkem blessed, protože kolem sebe pár takovejch mám a je to nejlepší. Proto se poslední dobou fakt snažím být empatičtější a být tu pro ostatní v tomhle smyslu.

Občas je prostě snadnější se podívat na někoho, kdo se snaží a říct si “tyvole to je sračka”. Nejsnadnější je, si z těch lidí dělat srandu. Ale co chce koule? Co je fakt cool? Zastavit se a říct tomu člověku, co a jak. Zapojit se. Dát mu pár minut svýho času a pomoct mu. Pokud ten čas a knowledge máte a není vám všechno u prdele, doporučuju zkusit.

Obzvlášť, když je to něco co baví i vás, je to double benefit. Trávíte čas s člověkem, na kterým vám záleží, nebo naopak poznáváte někoho se společným zájmem. K tomu si svoje skills a znalosti cvičíte tím, že předáváte know how. A k tomu vidíte nekoho růst. To je šílená mrda.

Ve chvíli, kdy se pak dostaví u těch ostatní úspechy, ke kterým jste jim dopomohli, byť jen trochu, je to neuvěřitelný pocit zadostiučinění. Vidíte jak se někomu plní sny, je šťastnej a dělá, co ho baví. A i vy jste tomu pomohli. Tohle je real happiness.

Čímž chci říct, dělejte co vás baví, zbytečně nešlapejte po štěstí ostatním a když máte možnost, dejte jim pomocnou ruku a podpořte je. Poraďte, sdílejte, podpořte, pochvalte, dejte feedback. O to větší šance, je, že pak takový budou lidi i k vám. Jsem extrémně šťastnej, když můžu někomu pomoci. I kdybych si ho měl jen vyslechnout, nebo říct pár hezkejch slov. A vrací se mi to. Díky za to, že mám kolem sebe lidi, kteří se ke mě chovají stejně.

Pro některý budu navždycky pozitivní mrdka a šašek. A pro jiný budu ten člověk, co jim pomohl a podržel je. Hádejte na čem mi záleží?

A jako vždy, neříkám vám, co máte dělat. Jen se tu veřejně zamýšlím a doufám, že to někho inspiruje k tomu, aby se na věci koukal jinak.

Díky za přečtení.
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *