Mind soup

Další středa, další článek. A protože už je podzim a nesurfuje se, tak dneska to nebude o surfování po mejch myšlenkách. Ale pár jich mám a v tomhle počasí se hodí polívka. Takže guláš(ová) z mejch myšlenek? Oi, here we go.

Relax, take it easy

Poslední dobou se toho děje fakt hodně, nám všem. Celá ta situace je fucked up a podzim sám o sobě nebejvá uplně nejštastnější období pro spoustu lidí. Skončilo volný léto a všechno se zas sere. Do toho spousta lidí řeší svoje problémy, krize, trable. Život… sám toho mám poslední týdny více, než je zvykem. Extra stres a tak.

Jen mi přijde důležitý říct, že je důležitý odpočívat. Já mám občas tendence se přepínat, pustit si věci k tělu víc, než je potřeba a stresovat se. Nesmíme zapomínat na to, že je okej vypnout. Nechat si třeba sobotu pro sebe a zrestartovat. Vypadnout do přírody, bingnout oblíbenej seriál, celej den si v křesle číst knížku… Cokoliv, co nás baví a vyrelaxuje. Nezapomínejte na duševní hygienu a najděte si příležitost odpočívat.

Nemusíš bejt pozitivní, stačí nebejt negativní

A nemluvím o testech na Covid. Ale přijde mi, že čím vyhrocenější je situace venku, tím negativnější a hnusnější na sebe jsme. Jak face to face tak v online prostoru. Samozřejmě, že celá krize hraje do karet konspiračním teoretikům a všemožnejm propagandám a snaží se na ní přihřát polívčičku kde kdo. Ale vnímám to i mimo Corona talks. Urážky, ponižování a zesměšňování. Jasně, dělo se to vždycky a vždycky sem proti tomu vystupoval. A možná je to jen můj pocit, ale fakt mi přijde, že poslední dobou to akorát graduje.

Urážet lidi, nadávat jim… kdy to čemu pomohlo? Já vím, kolikrát mě taky serou dezinformace, který lidi píšou a sdílej. Nebo uplný píčoviny, který mi neseděj. Ale… změním něco, když jím budu nadávat? Kromě toho, že budu sám nasranej a vytočenej tak zabiju čas hádkou s člověkem, se kterým nemá většinou cenu se hádat a jeho pravdu nezměním. Pokud ho nezměním argumentací a diskusí, tak nadávka a urážky tomu nepomůžou vůbec.

6 let

Letos už je to 6 let, co jsem se rozhodl, že mě vejška nebaví (Fakulta Humanitních Studií Univerzity Karlovy) a rozhodl se začít pracovat. Přijde mi to až neuvěřitelný, že už je to šest let, protože ten čas letí jak blázen. Přijde mi to jako dva roky, pořád si občas přijdu jako mladej bláznivej blbec. A je to jízda. Od základky jsem říkal, že chci dělat reklamu. Ten biz mě vždycky lákal, fascinoval mě copywriting, claimy, slogany. Bavilo mě to kreativní prostředí. A pak jsem seděl dva roky za přepážkou. Dva a půl možná. Stabilní práce, kde bych mohl nejspíš sedět celej život, ale pořád jsem cejtil ten sen, co sem měl od základky.

Tak jsem odešel, neměl nic dalšího. Naslepo, do neznáma. Pak to ještě chvíli trvalo, zkoušel jsem, hledal, učil se… A teď? Teď je říjen 2020 a já pomalu načínám 4. rok, co mě živí marketing. 4. rok, co se pohybuju v tom co mě zajímá, neustále se učím nový věci a dělám to, co jsem vždycky chtěl.
Sny se můžou plnit. That’s wassup.

Sázím stromky

Občas si přijdu strašně lehce rozptýlitelnej. Když si odpoledne udělám čas na čtení a pípne mi notifikace, nebo mě najednou napadne, že musím něco zkontrolovat. Jsem zvyklej lidem odpovídat a neignorovat je, takže je pro mě občas těžký, ten telefon nekontrolovat. A teď jsem objevil super appku. Forest. Nastavíte si čas, po který se chcete soustředit a zasadíte stromeček. Pokud během toho časovýho limitu vyjedete z appky – strom umře. Když strom necháte vyrůst, přidá se vám do soukromého lesíku a dostanete penízky. Za penízky si pak kupujete nový typy stromečků (cute) nebo můžete penízky darovat na dobrou věc a za větší obnost nechat vysadit real strom.

Spoustě lidem to může připadat jako blbost. Já osobně to cením a pro mě to je užitečný. Jo a baví mě i ta možnost nechat sázet real stromečky. Takže když si chci odpoledne číst (nebo napsat blogovej článek bez rozptylování se), tak sázím stromky. Jsem zvědav, kdy nechám zasadit první real one.

MNO.
A to je pro dnešek všechno.
Díky za přečtení!
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *