Brno trip + Pushteek fest vol. 2

pushteek fest

A je to tu. Báze se zbláznil? Ne. Jak už sem avizoval, když jsem blog zakládal, nebude to tu jen o deep zamyšleních. A tak je tu první „klasickej“ lifestyle blogpost, kterej se zvrhne v report. Protože i tohle mě baví. Je to o výletě do Brna a druhým Pushteek festu.

#Cestujeme. Když v roce 2019 můj kamarád Ivan (člověk stojící za hudebním labelem Pushteek) pořádal první Pushteek Fest byl jsem nadšenej a cestu do Brna, konkrétně do Kabinetu Můz, jsem podniknul. A miloval to. Letos jsem se rozhodl tenhle výlet podniknout znova. Vzal jsem s sebou svoji holku a booknul nám hezkej hotel, že si uděláme pěknej víkend.

A byl jsem připravenej i trochu flexit

Zásadní problém byl jeden. Že jsem se už asi tejden pral s chřipkou a v předvečer Pushteeku se o mě pokoušela nejhorší zimnice za dlouhou dobu. Ale hotel byl booknutej, lístky na vlak i fest koupený, Eliška se těšila na víkend. Báza polknul ibalgin a jelo se. V sobotu už mi bylo celkem líp a i když sem se po cestě vlakem celkem potil, už se to dalo. Cesta do Brna je ideální na čtení knížek, poslech podcastů nebo jinej seberozvoj. Tak jsme jí samozřejmě celou prokecali, i když jsme oba měli v plánu něco jiného.

Ubytování jsme měli v hotelu Barceló Brno. Asi nemusím říkat, že se nejedná o žádnou spolupráci a nechválím je tu na základě toho, ale jedná se o moje čisté nadšení… ale pro jistotu… to tak je. Nedávno jsem brněnský Barceló zaregistroval na instagramu Amazingplaces a strašně se mi líbilo. Když jsem pak vybíral hotel, bylo jasno. První společnej výlet s Eliškou, tak si to uděláme hezký. Moje nadšení bylo silnější než zbytek chřipky terorizující mou tělesnou schránků a po vchodu do lobby jsem se asi pěkně blbě usmíval. Šli jsme se checknout a přišlo přijemné překvapení. Byli jsme vybráni jako „VIP of the day“, což prý dělají. Že někdo dostane upgrade pokoje a VIP treatment (pozornost šéfkuchaře na pokoji, prémiová voda, kosmetika, snídaně v ceně a tak dál…). No to už jsem se usmíval fakt hodně blbě. Zrušili jsme tedy snídaňovou rezervaci ve 4 pokojích na další ráno a těšili se na hotelovou. Po rychlém ubytování jsme vyrazili na jídlo do Forky’s a pak přímo do Kabinetu na festival malé sovy.

Barceló Brno lobby

Report time. Kabinet Můz aka jeden z nejlepších klubů v ČR. Velká spousta kamarádů mezi účastníky i vystupujícími. Po příchodu jsem si dal handshakovací kolečko a než jsem se rozkoukal a prohlídnul si merch (víc jak půlku věcí už mám doma, tak to netrvalo dlouho) už začínala hrát první kapela. EXUDE jsou kapela sestavená striktně z mejch kamarádů a mají skvělej 90’s feeling. Výborně zvládli první místo v line upu a odstartovali druhej Pushteek fest. A doufám, že nebyl poslední.

Celý line-up festivalu byl hezky seskládanej, kdy každý interpret měl půl hodiny na set, poté byla 20 minut přestávka na nazvučení, přestavění stage a jelo se dál. Sety odsejpaly a člověk se ani chvíli nenudil. A za celej večer se na stagi prostřídala velmi zajímavá sebranka. Po Exude převzali štafetovej kolík FYASCO aka dvojice u kterých se člověk těžko rozhoduje, jestli jsou to komedianti, nebo muzikanti. Kytara, bicí, řev. Texty naprostej primitivismus a strašná prdel.
„KOLKO TINA TURNER DREPLA
KED MA TAKE VELKE STEHNA
KURVA TO JE TLAK!!!“

To mluví naprosto za všechno.

pushteek fest
Papírovej bordel se oficiálně stal symbolem Pushteek festu

Jako třetí se na stage podívali SUPPRESSER. Delší dobu jsem je neviděl a uplně jsem zapomněl, jak tvrdý to je. Pro příklad – když budeš mlátit hlavou do zdi a u toho se plácat baseballkou po zádech, pořád nebudeš tak tvrdej, jako tenhle set. Nekompromisní facka přes celej ksicht. Mezi songama padají hlášky jako „vyjebané násilie“ nebo moje oblíbená „zkurvený fašistia, zabijem ich“. A není důvod jim to nevěřit. Je to skvělý a my si jen vyměňujeme nadšené pohledy a doceňujeme tvrdost.

Dvacet minut na regeneraci ze setu Suppresseru je málo a do mě se dává zimnice. Stage si bere česká straight edge hardcore (cenim, miluju) sebranka PROTIJED. Banánovo kapely mě vždycky bavily a Protijed není výjimkou. Velmi nekompromisní hardcore, který je straight edge, ale není jen o něm. Přesahy do politky, veganství, prasáren od fízlů, osobních struggles. Banán to umí i v přímočařejších textech, než jsme zvyklí od ostatních projektů. Velmi emocionální set, kterej ve mně bude ještě chvíli rezonovat. Dávám tomu X z 10.

Další set patřil rapu. Po roce se na Pushteek fest vrátil IDEA se svojí Tempo show, kterou doplňuje skvělou vizuální projekcí. Už jsem tuhle show předtím párkrát viděl a myslím, že bych v klidu ještě párkrát vidět mohl, protože baví. Neomrzí. Má to energii, tempo, je to precizně poskládaný a skvěle technicky zvládnutý. Ideu a jeho tvorbu adoruju někdy od roku 2010. I na Pushteeku jsem si potvrdil, že naprosto oprávněně a je třeba říct, že se Idea mezi hardcorama neztratil.

Srdíčko mi plesalo, když se blížil set další kapely v pořadí. Moji milovaní KRANG se svojí skate-punk show plnou vtipů a odkazů na 80’s filmy. Californie, kamarádi, Californie… ale v Brně. Klukům to funguje a i když se mi chvílema zdály zpěvy trochu hůř slyšitelný, užíval sem si to a stejně jako Idea byli Krang přijemným „změkčením“ jinak pěkně tvrdýho Pushteek festu. Jo a Stanley dovezl borůvkovej frgál, což je nejlepší příchuť na světě.

Tady teprv zvučej, tak proto není narváno, aby bylo jasno.

Na další set jsem se fakt třásl. Nevím jestli nedočkavostí, nebo zimnicí. Ale byli to HOPES (2019 ty blbe). Už při zvučení jich byl plnej sál a hlášky lítaly do všech směrů. O pár minut pozděj lítal po klubu Láča, kterej tam zpívá. A spolu s ním nějaký nohy a ruce v moshpitu. Lidi skákali po mikrofonu a singalongovali. Celej klub byl plnej energie (a trapnohumoru říznutýho poselstvíčkem). Bylo to skvělý. Jo a Ondra hrál v zástěře. Kdyby mi to někdo vysvětlil, bylo by to asi dobrý.

Do konce večera zbývaly dva sety. DECULTIVATE a headlineři BAPTISTS, kteří dorazili do Evropy jen na 3 koncerty. Moje tělo už přestalo zvládat. Na set Decultivate už jsem nedošel. Když kluci začali hrát, s omluvama jsem se rozloučil se všema, které jsem potkal a zmizeli jsme na hotel. Hodnotit je tedy nemůžu. Ohlasy byly super a veřím, že si to všichni užili.

Za mě byl druhej Pushteek strašně povedenej. Možná i víc, než ten první. Doufám, že Ivan z toho bude mít stejný pocit a dočkáme se i třetího. Kabinet byl prostě zase krásnej. Amák se postaral o úžasnej zvuk. Line up byl výborně poskládanej a interpreti (nechci psát kapely, to by diskriminovalo Ideu) se do toho položili na plno. Smekám, přede všema. Skvělý a děkuju!

Barceló Brno lobby v noci

Po tomhle všem jsme na hotelu dali rychlý sprchy, vypili tu prémiovou VIP vodu (schválně kolik lidí s ní kdy zapíjelo ibalginy, hm) a šli spát. Ráno jsme si dali tu skvělou hotelovou snídani, pobalili se a dali checkout. Do odjezdu z Brna nám ještě zbývala necelá hodina, tak jsme stihli rychlý kafe ve 4 pokojích, který miluju a pukalo mi srdce, že si nemůžu dát lívance. Ale prostě na ně nebylo místo a čas. Samozřejmě mi v neděli už bylo vlastně docela dobře a tak sem si to nejhorší odsral v den festivalu, aby mi na cestu do Prahy bylo dobře. No tak to už prostě občas je. Užil sem si to i tak.

Dejte mi vědět, jaký jsou vaše dojmy z Pushteek festu, pokud tam někdo z čtenářů byl. A vy ostatní dejte vědět, na jaký koncerty jezdíte rádi a na jakýho interpreta byste jeli i nemocný.

Díky za přečtení.
Lásku!

Chceš mě podpořit? Sdílej to se světem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *